Tieniace plachty na záhradu: Efektný a štýlový doplnok, ktorý nestráca na funkčnosti

Slnečné dni k letnému obdobiu patria, o tom niet pochýb. Na oddych a relax je však potrebný aj tieň. Plánujete posedenie s rodinou a priateľmi na záhrade? Zmiernite ostré slnečné lúče a investujte do exteriérového tienenia. Horúcim trendom sú moderné tieniace plachty!

ratanový nábytok

Populárne plachty, ktoré evokujú plavbu na mori, majú pôvod v Taliansku, tipovali ste správne. Ak sa po záhrade radi premiestňujete, na markízu alebo pergolu zabudnite, obvykle ide o statické tieniace prvky, ktorými sa hýbať rozhodne neodporúča.

Vhodná je tieniaca plachta, ktorá je oproti ostatným alternatívam efektívnejšia, flexibilnejšia, štýlovejšia a cenovo dostupnejšia. Uchytenie je tiež mimoriadne jednoduché, plachta disponuje lanami a kovovými okami, ktoré upevníte doslova všade, kam chcete.

Doprajte svojej záhrade štýlové tienenie

V súčasnosti hrá dizajn veľmi dôležitú úlohu, čo si budeme nahovárať. Neobmedzujte sa na klasiku, ktorú má každý. Skúste niečo nové – netradičné, no dokonale efektné. Tieniace plachty dostanete v rôznych prevedeniach, v ponuke sú trojuholníkové i štvorcové tieniace plachty. Záleží len od vás, ktorá z variácií sa vám pozdáva viac, ktorá dokonale spĺňa aj priestorové limity vašej záhrady.

Tieniace plachty majú okrem spomenutých výhod aj jeden obrovský benefit – skvelo sa hodia do rustikálne ladených i minimalisticky riešených záhrad. Vďaka svojej univerzálnosti vyhovujú všetkým konceptom, ktorým dodajú jedinečný štýl a nezameniteľnú atmosféru.

Od kvality sa odvíja životnosť tieniacej plachty

Ak ste sa rozhodli pre tieniacu plachtu k záhradnému nábytku, mali by ste si ju zadovážiť od spoľahlivých dodávateľov. Je dôležité vybrať si kvalitný kúsok, zamerajte svoju pozornosť na samotnú plachtovinu a spojovací materiál. Od týchto dvoch parametrov sa odvíja životnosť tieniacej plachty. Dôležité je, aby bol materiál vysoko odolný voči mechanickému poškodeniu, dobré je, ak je ľahko impregnovaný a odoláva aj dažďu.

Tieniace plachty z polyesteru majú aj ďalšiu výhodu – ich farebný odtieň časom nebledne. Dajte tieniacej plachte šancu a relax na vlastnej záhrade naberie celkom nový rozmer!

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie